دید – نظر کانال احمدی نژاد حمید بقایی احمدی نژاد

دید – نظر: کانال احمدی نژاد حمید بقایی احمدی نژاد ریاست جمهوری کمک های مردمی انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دریافت بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در ۸۰۰ فیش بانکی به وسیله احمدی‌نژاد-بقایی ، گلریزان «احمدی‌نژادی»

درحالی مردم بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در حدود ۸۰۰ فیش بانکی به حساب یکسان احمدی‌نژاد-بقایی پول واریز کردند، یک کارشناس بانکی می‌گوید که دولت می‌تواند از رییس دولت

دریافت بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در ۸۰۰ فیش بانکی به وسیله احمدی‌نژاد-بقایی ، گلریزان «احمدی‌نژادی»

گلریزان «احمدی نژادی» / دریافت بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در ۸۰۰ فیش بانکی به وسیله احمدی نژاد-بقایی

عبارات مهم : کانال

درحالی مردم بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در حدود ۸۰۰ فیش بانکی به حساب یکسان احمدی نژاد-بقایی پول واریز کردند، یک کارشناس بانکی می گوید که دولت می تواند از رییس دولت نهم و دهم ۲۵درصد مبلغ دریافتی مالیات بگیرد.

به گزارش ایلنا، «احمدی نژادی» حالا چندسالی است که به عنوان اصطلاحی در توصیف یک وضعیت، یا حتی همچون مفهومی نظری به ادبیات «سیاسی-رسانه ای» ما راه یافته هست. حالا مدتی هست، هنگامی که مدیریت در اوضاع بلاتکلیف و بی سروسامانی قرار می گیرد، می گویند اوضاع «احمدی نژادی» هست. وضعیتی که زمانی عالی ترین توصیف جهت آن واژگانی نه چندان مودبانه همچون «هردنبیل» بود و حالا چندسالی است به لطف «معجزه هزاره سوم» دیگر نیازی نیست کسی خجالت بکشد که خدایی ناکرده واژه ای نامتعارف به زبان آورده یا ناچار به استفاده از ادبیات بی ادبانه شده است است! حالا البته چهارسالی است سایه احمدی نژاد از سیاست کشور برداشته شده است ولی رییس جمهور سابق از حدود شش، هفت ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بار دیگر و بعد از حدود چهارسال سکوت سیاسی، وارد میدان شد و این باره هم تا توانست اوضاع را «احمدی نژادی» کرد.

دریافت بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در ۸۰۰ فیش بانکی به وسیله احمدی‌نژاد-بقایی ، گلریزان «احمدی‌نژادی»

جمع آوری اعانه جهت دانشگاه ایرانیان؛ نخستین تز «دکتر» بعد از ریاست جمهوری

احمدی نژاد که در جریان عضویت انتخابات ریاست جمهوری و حتی بعد از منع رهبری نسبت به حضور در این انتخابات، ناگهان شناسنامه اش را از جیب کُت بیرون آورد و اعلام کاندیداتوری کرد، بعد از ردصلاحیت ازسوی شورای نگهبان هم چند بمب خبری آن هم از نوع «احمدی نژادی»اش منفجر کرد که آخرین نمونه آن، هنگامی که بود که بعد از رای دادن به خودش در انتخابات ریاست جمهوری به همراه حمید بقایی که از او به عنوان کاندیدای موردحمایش در انتخابات نام می برد و ازقضا او هم همچون خودش ردصلاحیت شد، با اعلام شماره حسابی خواستار دریافت کمک های مردمی شد! اتفاقی بی سابقه در عالم سیاست، و البته مسبوق به سابقه در زندگی سیاسی احمدی نژاد و سیاست «احمدی نژادی».

درحالی مردم بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در حدود ۸۰۰ فیش بانکی به حساب یکسان احمدی‌نژاد-بقایی پول واریز کردند، یک کارشناس بانکی می‌گوید که دولت می‌تواند از رییس دولت

ماجرای دانشگاه ایرانیان در ابتدای دولت روحانی یکی از این نمونه ها هست؛ زمانی که احمدی نژاد بعد از آخر کار دولت دهم مدعی شد که قصد دارد فعالیت خود را در مسیر پژوهشی و دانشگاهی ادامه دهد و بعد مشخص شد «دکتر» می خواهد دانشگاه خودش را تاسیس کند و در گام بعد نیز معلوم شد که جهت تامین هزینه های دانشگاه دست به دامان کمک های مردمی شده است ‎اند. چند روز بعد هم گفته بودند ۶۰۰ میلیون تومان از این دامان پُرمِهر عایدی حاصل شده است و این چنین بود که کلنگِ دانشگاه ایرانیان یا همان دانشگاه احمدی نژاد بر زمین فرود آمد.

ماجرای ساختمان محافظان احمدی نژاد

روزهای اولیه خردادماه امسال اتفاقی مشابه ماجرای دانشگاه ایرانیان کلید خورد. بعد از تخلیه ساختمان محافظان احمدی نژاد که درپی یک دعوای حقوقی سه ساله و با حکم قضایی انجام شد، کانال «دولت بهار» ابتدا مدتی خبر های شهروندان را انتشار داده است که می گفتند جهت تامین هزینه اسکان محافظان احمدی نژاد آماده اند! ساعاتی بعد از انتشار خبر ها، این کانال تلگرامی متعلق به رییس جمهور سابق همزمان با سایت «دولت بهار» و دیگر رسانه های نزدیک به احمدی نژاد، اطلاعیه یکسان او و حمید بقایی را منتشر کردند که در آن با اعلام شماره حسابی، از مردم خواسته بودند کمک های مالی خود را به این شماره حساب دونفره واریز کنند.

دریافت بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در ۸۰۰ فیش بانکی به وسیله احمدی‌نژاد-بقایی ، گلریزان «احمدی‌نژادی»

هزار پرسش بی جواب

همزمان درحالی که «دولت بهار» هر روز تعدادی از فیش های بانکی اینترنتی و غیراینترنتی ارسالی مردم، مبالغ پرداختی آن ها و البته خبر های دوستی آمیزشان را منتشر می کرد، کسی نمی دانست این پول ها از کجا آمده، مردمی که این مبالغ را به حساب احمدی نژاد-بقایی حواله می کنند، چه کسی هستند، مجموع مبالغ و حساب و کتاب این پول ها در دست چه کسی است و چه کسی قرار است پاسخگوی نحوه هزینه کرد این اموال باشد، آیا احمدی نژاد و بقایی مالیات آن را پرداخت می کنند و اساساً میزان پرداخت مالیات چقدر خواهد بود، آیا اعلام شماره حساب ازسوی رییس جمهور سابق قانونی هست، آیا دیگر شهروندان نیز می توانند جهت حل پرسشها ارزش گلریزان برپا کنند و شماره حساب بدهند، و شاید مهمتر از همه این سوالات اینکه تا چه میزان به خوداظهاری کانال «دولت بهار» اطمینان کرد. چه طور می توان مطمئن شد که تمام مبالغ دریافتی همینی بوده که این کانال تلگرامی، فیش های بانکی و مدارکش را منتشر کرده و می کند؟! و باز مهمتر از این ها، آن که باتوجه پرونده هایی که علیه احمدی نژاد در دیوان محاسبات و دیگر نهادهای نظارتی موجود هست، آیا امکان دارد این مبالغ نیز در حساب یکسان ذخیره شود؟!

درحالی مردم بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در حدود ۸۰۰ فیش بانکی به حساب یکسان احمدی‌نژاد-بقایی پول واریز کردند، یک کارشناس بانکی می‌گوید که دولت می‌تواند از رییس دولت

یک کارشناس بانکی: دولت می تواند ۲۵ درصد این پول را مالیات بگیرد

با این همه جهت یافتن پاسخ بعضی ابعاد مالی و بانکی این ماجرا به سراغ «احمد خاتمی یزد» کارشناس امور بانکی رفتیم. خاتمی ولی راجع به حدود قانونی این اقدام به لحاظ بانکی گفت: میزان مبالغ واریز شده است در این حساب ها قابل ردیابی هست. این کارشناس امور بانکی به ایلنا گفت: تنها در یک شرایط این مسئله قابل ردیابی نیست و آن هم این که پول نقد را به حسابی واریز ولی اطلاعات خود را به درستی اعلام نکنند.

دریافت بیش از ۱۱۵ میلیون تومان در ۸۰۰ فیش بانکی به وسیله احمدی‌نژاد-بقایی ، گلریزان «احمدی‌نژادی»

مدیرعامل سابق بانک صادرات همچنین نحوه محاسبه مالیات مبالغ دریافتی گفت: بانک ها و ممیزهای مالیاتی بنابر مقرراتی که حدود ۵ تا ۶ ماه پیش ایجاد شده، اجازه دارند به صورت آن لاین وارد حساب افراد شده است و شرح آن را بررسی کنند و می توانند محاسبه کنند که به این پول ها چه میزان مالیات تعلق می گیرد.

او ادامه داد: اگر آقای احمدی نژاد این پول را به عنوان خیریه دریافت کند و مجوزهای مورد نیاز را گرفته و به ثبت وزارت کشور رسانده باشد، مشمول پرداخت مالیات نمی شود و درغیر این صورت مسئولان مالیاتی می توانند ۲۵ درصد این پول را به ‎عنوان مالیات از او بگیرند.

اطلاعیه دولت یازدهم راجع به ساختمان محافظان رییس دولت دهم

در این میان ولی دولت یازدهم که سخت مورد هجمه احمدی نژاد و رسانه هایش قرار گرفته بود، منشتر شدن اطلاعیه ای به بیان توضیحاتی در این رابطه پرداخت و اعلام کرد: «تخلیه و تحویل این ملک که مورد استفاده تیم حفاظت رییس جمهوری سابق در مدت وقت ریاست جمهوری او بود، بعد از آخر دوره دهم ریاست جمهوری و به استناد مصوبه مراجع قانونی مسوول در امور حفاظتی و نیز اخطار دیوان محاسبات کشور، انجام گرفت.»

نهاد ریاست جمهوری دولت یازدهم همچنین اطلاع داد: «درپی مقاومت دربرابر حکم قانونی، عدم تحویل ملک و تصرف عدوانی آن به مدت سه سال، این عنوان در مراجع قضایی پیگیری ولی با وجود صدور حکم تخلیه، باز هم به این بهانه که این ساختمان در اختیار واحد ارتباط مردمی رییس جمهوری سابق هست، تخلیه ملک مذکور انجام نگرفت. درنهایت با پیگیری بخش حقوقی نهاد ریاست جمهوری در جهت استیفای حقوق دولت و بیت المال و صدور دستورقضایی، این ملک طی صورتجلسه با حضور عوامل انتظامی تخلیه و قفل ها تعویض شد.»

یک کارشناس حقوقی: کلاهبرداری عبارت است از یک سلسله مانور متقلبانه به قصد ربایش مال غیر!

مهرداد قربانی سرابی، حقوق دان ولی با آن که می گوید بعد از این که رییس جمهور از شغل خود منفک می شود، حفاظت از حفظ جان او برعهده دولت حاضر هست، تاکید دارد استفاده از امکانات دولتی باید در حد متعارف باشد. این وکیل دادگستری راجع به ابعاد سیاسی این ماجرا به ایلنا گفت: تا آن جا که ما می دانیم آقای احمدی نژاد و بقایی در یک ساختمان دولتی مستقر هستند و مهمتر از آن، بنابر اعلام آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور فعلی در مناظره های انتخابات ریاست جمهوری، رییس دولت دهم و یازدهم نباید آن چنان مسئله مالی خاصی داشته باشد.

او گفت: درصورتی که ادعای آقای جهانگیری صحیح باشد، در وقت صدرات و زمام داری آقای احمدی نژاد و همکاران ایشان ازجمله بقایی، ۷۰۰ میلیارد دلار از دارایی های کشور نابوده شده است است و چنان ‎چه این ادعا محمول بر صحت نبود نیز قطعاً از جانب آقای احمدی نژاد و سایر همکاران ایشان مورد ایراد و شکایت قرار می گرفت.

این حقوقدان همچنین راجع به ابعاد حقوقی اقدام اخیر احمدی نژاد و بقایی در اعلام شماره حساب گفت: این که کسی به منظور انجام امری شماره حساب اعلام، و وجوهی دریافت کند ولی نیت و قصدش کار دیگری باشد، می تواند مصداق کلاهبردی باشد. چراکه کلاهبرداری عبارت است از یک سلسله مانور متقلبانه به قصد ربایش مال غیر!

قربانی ولی در پاسخ به این پرسش که آیا باتوجه به جایگاه سیاسی خاص احمدی نژاد تفاوتی میان اعلام شماره حساب جهت دریافت پول ازسوی او و یک شهروند عادی وجود دارد، اعلام کرد: آقای احمدی نژاد کار عجیبی نکرده هست. درواقع این اقدام چیزی شبیه به بسیاری از کارها قبلی ایشان است.

او راجع به این که آیا می توان زیرسوال بردن جایگاه ریاست جمهوری را به عنوان جرم احمدی نژاد درنظر گرفت نیز گفت: البته این اقدام احمدی نژاد وجهه سیاسی جایگاه ریاست جمهوری را زیرسوال می برد ولی ایشان قبلاً هم بارها مرتکب چنین اعمالی شده است و اگر دفعات قبل، جرمی مرتکب شده، این بار هم مجرم است.

بقایی مدعی شد: ادامه حمایت مالی دولت یازدهم از سیدمحمد خاتمی

با این همه اطلاعیه دولت یازدهم جایگزین آن که نهایی باشد بر مدعیات احمدی نژادی، منجر به تصویر العمل بقایی شد. او در فایلی صوتی که باز هم به وسیله کانال «دولت بهار» منتشر شد، مدعی شد که امکاناتی که از احمدی نژاد دریغ شده، همچنان در اختیار سیدمحمد خاتمی رییس جمهور دولت های هفتم و هشتم بوده و استفاده از این ساختمان را حق قانونی احمدی نژاد دانست. اظهاراتی که فضا را بیش از پیش«احمدی نژادی» کرد و اگر بر حجم کمک های مردمی بی تاثیر بود، بر تعداد خبر های حامیان احمدی نژاد در «دولت بهار» و میزان خشم ارزش از دولت یازدهم تاثیر افزود.

همزمان درحالی که این کانال تلگرمی از حدود ۱۰ روز قبل و مدتی پیش از حمله تروریستی به ساختمان مجلس، روند انتشار فیش های بانکی کمک های مردمی را متوقف کرد، با وقوع این اتفاق ماجرا را از ابعادی دیگر مورد توجه قرار داد. آن ها با اتکا به این حمله تروریستی، نسبت به درخطر افتادن جان احمدی نژاد ابراز نگرانی کرده و در آخرین اقدام نیز منشتر شدن تصاویری مدعی شدند ساختمان تازه «بنیاد باران» با کمک های دولت یازدهم ساخته شده است است.

مدیرعامل بنیاد باران: دولت هیچ ساختمانی در اختیار آقای خاتمی قرار نداده است

«جواد امام» ولی در تصویر العمل به این ادعای بقایی گفت: دولت هیچ ساختمانی در اختیار آقای خاتمی قرار نداده هست. مدیرعامل بنیاد باران به ایلنا گفت: بعد از آخر کار دولت اصلاحات، صرفاً یک دفتر در اختیار آقای خاتمی بود که آقای احمدی نژاد ابتدا آب و برق آن را قطع کرد و بعد از آن هم کل ساختمان را بعد گرفت و درحال حاضر هیچ امکانات دولتی خاصی در اختیار آقای خاتمی نیست.

او تاکید کرد که بحث محافظان ربطی به دولت ندارد و این هزینه ها براساس مصوبه شورای امنیت کشور تامین می شود. این فعال سیاسی اصلاح طلب اعلام کرد: بنابر این مصوبه امنیت تمام شخصیت ها بعد از صدارت باید ادامه داشته باشد و تقویت و تنزل آن مربوط به شورای امنیت است و ربطی به دولت ندارد. مسلح کردن محافظان آقای احمدی نژاد نیز بنابر همین مصوبات شورای امنیت انجام می شود و حقوق ارزش را نیز خود احمدی نژاد پرداخت نمی کند.

جشن گلریزان پرابهام ادامه دارد…

در این میان، روند انتشار فیش های بانکی هم متوقف نشده بود و همزمان منشتر شدن خبر هایی حاوی الطاف بی دریغ مردم به احمدی نژاد، هر از گاه یک فیش بانکی دیگر نیز منتشر می شد تا این نگرانی درخصوص نحوه جمع آوری کمک های مردمی اوج بگیرد و بر حجم ابهامات در این رابطه افزوده شود؛ ابهاماتی همچون مواردی که پیش تر عنوان شد و البته هزاران پرسش و ولی و اگر دیگر!

مردم به «احمدی نژاد-بقایی» چقدر پول دادند و چه گفتند؟!

از طرفی مبالغ واریزشده از سوی مردم و همچنین خبر های مردمی نیز در نوع خود جالب بود که شاید بتواند سوژه ای باشد جهت گزارشی دیگر. آن جا که یکی ۵۰۰ تومان و دیگری ۸ میلیون تومان به حساب احمدی نژاد-بقایی واریز کرده بود و نیز درحالی که شهروندی مدعی شده است بود کامیونش را به عنوان تمام دارایی اش به قیمت ۱۰۰ میلیون جهت فروش و کمک به احمدی نژاد به مزایده گذاشته، دیگری می گفت با آن که تنها ۵۰ هزار تومان پرداخت کرده ولی قصد دارد هر روز همین مبلغ به حساب اعلام شده است پول بریزد! ادعایی که به اشکال متفاوت تکرار می شد و بر ابهامات ماجرا می افزود.

پیشنهادات مردمی؛ از معاملات ملکی تا آرزوی «پودر شدن» جهت آرزوی بزرگ احمدی نژادی و «واریز عشق»

در میان خبر ها حتی تقاضای همکاری های غیرقانونی هم مطرح می شد. آن چنان که یکی از بازدیدکنندگان در پیامش مدعی شده است بود زمین وسیعی دارد که سال هاست به علت پرسشها مربوط به مدارک آن بلااستفاده مانده و در ادامه گفته بود اگر دوستان آقای احمدی نژاد به او کمک کنند، این زمین را به فروش برساند، حاضر است بخش قابل توجهی از مبلغ دریافتی از فروش زمین را به احمدی نژادی ها بدهد. در این میان خبر های خشونت آمیز هم کم نبود. آن جا که یکی از آرزوی خود مبنی بر «پودر شدن» در جهت آرزوی بزرگ ها سخن گفته بود و دیگری درواکنش به استفاده از کلمه «عجیب» در متن خبر یکی از خبرگزاری های اصولگرا جهت توصیف اقدام احمدی نژاد و بقایی در اعلام شماره حساب جهت دریافت کمک های مردمی، نوشت: «فعلاً که به درخواست خودمان درحال واریز علاقه به حساب مالی دفتر خادم ملت هستیم. وای بر روزی که دکتر احمدی نژاد جان هایمان را طلب کند. ریشه تان را قطع خواهیم کرد!»

… و ولی یوم الحساب «احمدی نژادی»

اما شاید مهمترین مسئله درمورد این اوضاع «احمدی نژادی» مجموع مبالغی بود که درپی این اقدام جمع آوری شده است بود. معمایی که البته امکان پاسخ گویی به آن میسر نیست و صرفاً می توان به نتیجه محاسبات عددی بر اساس آن چه تا این لحظه ازسوی کانال «دولت بهار» اعلام شده، اتکا کرد.

۱۱۵ میلیون تومان در حدود ۸۰۰ فیش بانکی

کانال «دولت بهار» طی روزهای گذشته یعنی از تاریخ هشتم تا بیست وشش خردادماه امسال، حدود ۸۰۰ فیش بانکی حاوی مبالغی از ۵۰۰ تومان تا چند میلیون تومان منتشر کرده که با محاسبه مبالغ این فیش ها مشخص می شود، درمجموع بالغ بر ۱۱۵ میلیون تومان به این حساب بانکی یکسان پول واریز شده است است! بماند که حالا حدود ۱۰-۱۵ روزی است که این کانال دیگر همچون روزهای نخستِ گلریزانی «احمدی نژادی»، رسید بانکی منتشر نمی کند و به خاص در روزهای اخیر و در پی اتفاق تروریستی در مجلس و حرم امام (ره) روند انتشار این اسناد مالی متوقف شده است هست. این درحالی است که از دو، سه روز اخیر کانال «دولت بهار» در چند نوبت آگهی و بنر تبلیغاتی شماره حساب یکسان احمدی نژاد-بقایی را بازنشر کرده و به صورت موردی نیز اقدام به انتشار رسیدبانکی کمک های مردمی کرده هست. تا آن جا که تقریباً تعداد فیش های بانکی انتشار یافته با تعداد بنرهای تبلیغاتی برابری می کند!

پایان اوضاع «احمدی نژادی» یا آغازی دوباره

با این همه پرسش اینجاست که آیا احمدی نژادی ها در تمام این مدت همچنان مشغول واریز کمک های مردمی جهت احمدی نژاد و بقایی بوده اند یا بعد از چندروز بریز و بپاش «احمدی نژادی» این آخرین حربه احمدی نژادی هم به آخر کار خود رسیده و در این صورت، احتمالاً فضای سیاسی کشور می تواند جهت مدتی به سر و وضع «احمدی نژادی» این روزهای خود سروسامان دهد و البته همزمان خود را جهت بازگشت اوضاع «احمدی نژادی» آماده کند که هر آینه با سر و شکلی نو هویدا شود.

واژه های کلیدی: کانال | احمدی نژاد | حمید بقایی | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | کمک های مردمی | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs